-
Design Time Consumable Kit (for 120 students)
Regular price $1,225.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $1,225.00 USD -
TETRIX® PRIME 16 mm Anchor Block
Regular price $3.50 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $3.50 USD -
Sanding Stick
Regular price $7.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $7.75 USD -

CodeJoy Virtual Training – FarmBeats for Students
Regular price From $3,500.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price From $3,500.00 USD -
Pitsco Smart Science® Virtual Labs: High School AP Chemistry
Regular price $45.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $45.00 USD -

DroneBlocks DEXI Drone Single Kit
Regular price $2,149.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $2,149.00 USD -
Clearance

iSprowt Wonders of Weather 10-Pack
Regular price $126.47 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $126.47 USD -

Pitsco Smart Science® Virtual Labs: High School Physical Science
Regular price $40.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $40.00 USD -

Pitsco Smart Science® Virtual Labs: High School Earth Science
Regular price $40.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $40.00 USD -

Pitsco Smart Science® Virtual Labs: High School Chemistry
Regular price $40.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $40.00 USD -

USI Commercial Remote Online Prep Course: 10-Seat Annual License
Regular price $1,490.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $1,490.00 USD -

Demonstration Lens Set
Regular price $20.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $20.75 USD -

TETRIX® MAX Programmable Getting Started Package
Regular price $6,399.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $6,399.00 USD -
Design and Solutions Mission Journal (24 pk)
Regular price $36.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $36.75 USD -
Transportation and Power Mission Journal (24 pk)
Regular price $36.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $36.75 USD -
Waves Mission Journal (24 pk)
Regular price $36.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $36.75 USD
HAVE MORE QUESTIONS?
Don't know which solution is right for you?
Our education advisors can help!
Book a Meeting








