Collection: Exclusive Pitsco STEM Learning Kits and Resources
-

Pitsco Smart Science® Virtual Labs: High School Chemistry
Regular price $40.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $40.00 USD -

Pitsco Smart Science® Virtual Labs: High School Physics
Regular price $40.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $40.00 USD -

Pitsco Smart Science® Virtual Labs: High School Earth Science
Regular price $40.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $40.00 USD -

Pitsco Smart Science® Virtual Labs: High School Environmental Science
Regular price $40.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $40.00 USD -

Pitsco Smart Science® Virtual Labs: High School Physical Science
Regular price $40.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $40.00 USD -
Sale

Seeker®
Regular price $297.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $297.75 USD -

Drone Infinity Kit
Regular price $499.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $499.00 USD -

Drone Infinity Getting Started 5-Pack
Regular price $2,699.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $2,699.00 USD -

Drone Infinity Getting Started 10-Pack
Regular price $6,999.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $6,999.00 USD -
TETRIX® PRIZM® Pro Controller
Regular price $239.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $239.00 USD -
TETRIX® PRIZM® Pro Component Set
Regular price $275.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $275.00 USD -

3-D Printing Starter Package
Regular price $1,350.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $1,350.00 USD -
Replacement Blades for Timber Cutter and Lumberjack
Regular price $1.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $1.75 USD -
Straw Rocket Launch Tube Replacement
Regular price $6.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $6.75 USD -
Sorting Tray (16 compartments)
Regular price $8.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $8.75 USD -
Miniature Ball-Point Hex Driver
Regular price $3.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $3.75 USD
NEED HELP DECIDING
NEED HELP DECIDING
Don't know which solution is right for you?
Our education advisors can help!








