Collection: Camps/Afterschool
-

Twin Science Robotic Art School Kit
Regular price $125.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $125.00 USD -

Twin Science Curiosity School Kit
Regular price $165.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $165.00 USD -

Twin Science Coding School Kit
Regular price $146.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $146.00 USD -

Transportation Innovation STEM PBL Unit
Regular price $999.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $999.00 USD -

TETRIX® PRIME Robotics: Automation Manufacturing STEM Unit Curriculum Pack
Regular price $1,900.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $1,900.00 USD -

TETRIX® PRIME Getting Started Package
Regular price $7,699.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $7,699.00 USD -

TETRIX® MAX R/C Getting Started Package
Regular price $5,699.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $5,699.00 USD -

TETRIX® MAX Programmable Getting Started Package
Regular price $6,399.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $6,399.00 USD -

TETRIX® MAX Dual-Control Getting Started Package
Regular price $7,399.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $7,399.00 USD -

TacTile Code Reader Standard Pack
Regular price $62.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $62.75 USD -

STEM in the Gym® – Simple Machines Package
Regular price $4,275.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $4,275.00 USD -

Sorting Tray (6 compartments)
Regular price $13.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $13.75 USD -

Sorting and Categories PreK-2 Activity Bundle
Regular price $299.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $299.00 USD -

Rugged Robot Lunar Mat
Regular price $29.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $29.75 USD -

Rugged Robot Coral Reef Mat
Regular price $29.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $29.75 USD -

Rugged Robot Construction Site Mat
Regular price $29.75 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $29.75 USD
NEED HELP DECIDING
NEED HELP DECIDING
Don't know which solution is right for you?
Our education advisors can help!
Give every child a reason to love learning
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean euismod bibendum laoreet. Proin gravida dolor sit amet lacus accumsan et viverra justo commodo. Proin sodales pulvinar sic tempor. Sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Nam fermentum, nulla luctus pharetra vulputate, felis tellus mollis orci, sed rhoncus pronin sapien nunc accuan eget.
Give every child a reason to love learning
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean euismod bibendum laoreet. Proin gravida dolor sit amet lacus accumsan et viverra justo commodo. Proin sodales pulvinar sic tempor. Sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Nam fermentum, nulla luctus pharetra vulputate, felis tellus mollis orci, sed rhoncus pronin sapien nunc accuan eget.














